Moja biografia

Urodziłem się w 1976 roku. Moją rodzinną miejscowością jest wieś Malechowo na Środkowym Pomorzu, gdzie wzrastałem i uczyłem się w szkole podstawowej.

Od wczesnych lat przejawiałem różne zdolności artystyczne. W 1992 r. rozpocząłem edukację w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Koszalinie. Z wielu dziedzin artystycznych, najbardziej pasjonowało mnie malarstwo. W 1997 roku obroniłem pracę dyplomową nawiązująca do twórczości rzeźbiarskiej Władysława Hasiora i ukończyłem liceum plastyczne.

Tego roku również rozpocząłem naukę w Katolickim Społecznym Studium Rzemiosła Artystycznego w Rzepczynie, małej miejscowości koło Świdwina, na kierunku Witraż.

Edukację szkolną zakończyłem w 1999 r. po dwóch semestrach studiów Wzornictwa Przemysłowego na Politechnice Koszalińskiej.

Założyłem rodzinę i postanowiłem zająć się zawodowo twórczością artystyczną. Niestety początkowo było to bardzo trudne. W pierwszych latach XXI wieku wykonywałem głównie barwne abstrakcyjne reliefy gipsowe, a także malarstwo ścienne. W 2009 roku zacząłem malować pierwsze obrazy realistyczne. Z powodu innych zajęć przynoszących dochody nie poświęcałem zbyt wiele czasu dla sztuki na przestrzeni kilku lat.

Dopiero w 2011 roku podczas pobytu w Holandii w celach zarobkowych zdałem sobie sprawę z tego, że malarstwo jest moją wielką pasją i chcę się zająć nim na poważnie.

Zacząłem studiować realizm, powstały pierwsze obrazy kwiatów. Od tego czasu tak naprawdę rozpoczął się mój intensywny rozwój w malarstwie.

Maluję głównie naturę, pejzaże, niezwykłe miejsca. Lubię również eksperymentować z abstrakcją oraz innymi nurtami sztuki. Wykonuję przestrzenne dekoracje ścienne.

W 2016 roku obchodziłem 25- lecie twórczości artystycznej. Z tej okazji miałem możliwość zorganizować w Koszalinie benefis, na którym mogłem zaprezentowac moje dokonania jako malarz, wokalista, twórca i aktor teatralny.

Skontaktuj się